Personealizază-ţi blogul (2)
Posted on October 15, 2011 by Raki
După ce am scris despre WP No Category Base, multă lume a apreciat acel articol, iar acum vin să vă delectez şi să vă ajut în acelasi timp să scăpaţi de acele multe SPAM-uri pe care le primim cu toţii de la diversi “roboţi” care sunt programaţi să facă reclamă.
Să nu o mai lungesc prea mult, este vorba deste plugin-ul Slide2comment, şi cum am zis mai sus, ne ajută să scăpăm de cei care fac SPAM.
Mie unu chiar îmi place acest plugin, dar nu prea este în trend cu tema pe care o folosesc, dar drept dovadă, ca să vă arăt că am testat-o, am urcat o poză pentru a servi drept exemplu.
Bine, adevărul este că dacă te pricepi puţin la programare, dar nu neapărat, dacă eşti puţin descurcăreţ o poti modela după bunul plac, nu vreau să par prea “încrezut” dar eu am editat-o puţin, extrem de puţin ca să înţeleagă toţi ceea ce trebuie să facă pentru a comenta.
Pasii de urmat:
1. Downloadati plugin-ul
2. Îl urcati pe FTP
3. Intraţi in Plugins şi il activaţi.
Util
Public advertorial ieftine, pentru orice nisă!
Dacă doriţi ca anunţul dumneavoastră să apară pe blog-ul meu folosiţi pagina de contact







Nu primesc asa multe spam-uri incat as avea nevoie de plug-in.
Dar pentru cei bombardati cu adevarat, e chiar un ajutor.
Asa cum ma asteptam, inca un lucru interesant la tine
Duminica faina sa ai.
Si tu sa ai o duminica placuta.
Akismet instalat si nu mai aveti nevoie de nici un alt plugin. Nu deranjezi comentatorii cu tot felul de prostii şi lucrează 100% OK in spate.
Depinde de preferintele fiecaruia. Mie unu nu imi place askimet, mi se pare prea banal si pe langa asta scapa si unele SPAM-uri mai puternice. Eu prefer mai mult Si-Capcha
Eu momentan nici nu am prea multi comentatori dar pentru cei vizati de spameri este foarte bun… lam incercat si e bun
Foarte folositor mai ales ca primesc circa 30spamm-uri pe zi.
Multumesc!
Cu placere